Prečo sú (ešte) vaše parkety u nás?

©

Olej Waterlox

Ponúkame Vám jedinečný produkt na povrchovú úpravu parkiet, drevených podláh, drevených terás a nábytku v exteriéri aj interiéri – tungový olej Waterlox. Olej sa dodáva v dvoch vyhotoveniach a dvoch rôznych baleniach.

            S olejom máme dlhoročné skúsenosti (predávame a používame ho od r. 1993), pričom samotný produkt sa vyrába od r. 1916, a to klasickou ručnou metódou. Je to jediná fabrika na svete, ktorá pri výrobe používa  tradičnú, osvedčenú metódu.

            Tento druh oleja, ktorý je vyrobený na báze tungu, je jediný, ktorý deklaruje, že po aplikácii je povrch rezistentný voči vode. Je preto ideálny na aplikáciu v kuchyni, mierne vlhkých priestoroch ale aj v bežných interiéroch. Po nanesení povrch mierne stmavne, bledé dreviny sú mierne žltšie. Textúra dreviny vynikne výnimočným spôsobom. Je možné ho použiť i na náter väčšiny dlaždičiek a keramických podláh (povrch musí byť čiastočne porózny). Koeficient šmyku je 0,55.

            Pri olejovaní je nutné zabezpečiť dostatočné množstvo vzduchu, vetrať priestor, pretože tvrdne oxidatívne. Ceruzková tvrdosť je 7,5. Viskozita: pri 20 st. C 16 s/Ford Cup 4mm/, ph hodnota – žiadna. Podmienky skladovania NFPA – trieda II., neskladovať s oxidantmi, pri normálnom skladovaní – stabilný. Bod varu 149 – 199 st. C, zápaľná hodnota: 282 st. C, vo vode nerozpustný.

Výsledok rozboru Ústavu hygieny a epidemiológie zo 16. 3. 1993: predložená vzorka v sledovaných ukazovateľoch vyhovela hygienickým požiadavkám. Rozhodnutie MZ SR o povolení predaja č. Z-6064/95SHE/ŠZÚ.

Dodatočné informácie Vám radi poskytneme osobne v našej predajni, prípadne telefonicky.